ERA-3ARB1402V
Mfr.Part #
ERA-3ARB1402V
Description
RES SMD 14K OHM 0.1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
75V
Resistance :
14kOhm
Tolerance :
±0.1%
Packing Method :
TAPE, PUNCHED
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Construction :
RECTANGULAR
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Datasheets
ERA-3ARB1402V
Panasonic ERA-3ARB1402V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 14kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C