ERA-3ARB1401V
Mfr.Part #
ERA-3ARB1401V
Description
RES SMD 1.4K OHM 0.1% 1/10W 0603
Stock
2
In Stock :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR, PUNCHED, 7 INCH
e3
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Number of Terminations :
Resistance :
1.4kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Construction :
Chip
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
ERA-3ARB1401V
Panasonic ERA-3ARB1401V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 1.4kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C