ERA-3ARB132V
Mfr.Part #
ERA-3ARB132V
Description
RES SMD 1.3K OHM 0.1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
1.3kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
Chip
Packaging :
Cut Tape (CT)
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Packing Method :
TR, PUNCHED, 7 INCH
Datasheets
ERA-3ARB132V
Panasonic ERA-3ARB132V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 1.3kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C