ERA-3ARB123V
Mfr.Part #
ERA-3ARB123V
Description
RES SMD 12K OHM 0.1% 1/10W 0603
Packaging :
Cut Tape (CT)
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR, PUNCHED, 7 INCH
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Construction :
Chip
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
12kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Datasheets
ERA-3ARB123V
Panasonic ERA-3ARB123V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 12kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C