ERA-3ARB122V
Mfr.Part #
ERA-3ARB122V
Description
RES SMD 1.2K OHM 0.1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Packaging :
Cut Tape (CT)
Packing Method :
TAPE, PUNCHED
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.2kOhm
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Construction :
RECTANGULAR
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Datasheets
ERA-3ARB122V
Panasonic ERA-3ARB122V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 1.2kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C