ERA-3ARB1131V
Mfr.Part #
ERA-3ARB1131V
Description
RES SMD 1.13KOHM 0.1% 1/10W 0603
Construction :
Chip
JESD-609 Code :
e3
REACH SVHC :
No SVHC
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR, PUNCHED, 7 INCH
Max Power Dissipation :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height :
558.8μm
Power Rating :
100mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated :
75V
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
1.13kOhm
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated DC :
75V
Thin Film
Lead Free :
Lead Free
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Metric) :
Datasheets
ERA-3ARB1131V
Panasonic ERA-3ARB1131V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 1.13kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C