ERA-3ARB104V
Mfr.Part #
ERA-3ARB104V
Description
RES SMD 100K OHM 0.1% 1/10W 0603
Stock
16
In Stock :
16
Packing Method :
TR, PUNCHED, 7 INCH
Construction :
Chip
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Surface Mount :
yes
Published :
2014
Mounting Feature :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
100kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
ERA-3ARB104V
Panasonic ERA-3ARB104V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 100kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C