ERA-3ARB103V
Mfr.Part #
ERA-3ARB103V
Description
RES SMD 10K OHM 0.1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Automotive AEC-Q200
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Mounting Feature :
Surface Mount
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
10kOhm
2
Published :
yes
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
ERA-3ARB103V
Panasonic ERA-3ARB103V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 10kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C