ERA-3APB912V
Mfr.Part #
ERA-3APB912V
Description
RES SMD 9.1K OHM 0.1% 1/10W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Case Code (Metric) :
Radiation Hardening :
No
Chip
Depth :
800μm
yes
Max Power Dissipation :
100mW
Mount :
AEC-Q200
Case Code (Imperial) :
REACH SVHC :
No SVHC
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Resistance :
9.1kOhm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Military Standard :
Not
ECCN Code :
EAR99
2
Power Rating :
100mW
Height :
450μm
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packaging :
Cut Tape (CT)
Lead Free :
Lead Free
TR, PUNCHED, 7 INCH
Voltage - Rated DC :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
Contact Plating :
Tin
Datasheets
ERA-3APB912V
Panasonic ERA-3APB912V
FIXED RESISTOR ERA-3A Series, Thin Film, 9.1kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C