ERA-3APB911V
Mfr.Part #
ERA-3APB911V
Description
RES SMD 910 OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Mounting Feature :
Surface Mount
Tolerance :
±0.1%
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
AEC-Q200
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
910Ohm
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
ERA-3APB911V
Panasonic ERA-3APB911V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 910Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C