ERA-3APB822V
Mfr.Part #
ERA-3APB822V
Description
RES SMD 8.2K OHM 0.1% 1/10W 0603
FIXED RESISTOR
Case Code (Imperial) :
Radiation Hardening :
No
Cut Tape (CT)
Mount :
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.1%
2
Voltage - Rated DC :
150V
Lead Free :
Lead Free
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
REACH SVHC :
No SVHC
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
450μm
Additional Feature :
STANDARD: IEC60115-8
Max Power Dissipation :
100mW
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
yes
Contact Plating :
Tin
Military Standard :
Not
Resistance :
8.2kOhm
Voltage - Rated :
75V