ERA-3APB753V
Mfr.Part #
ERA-3APB753V
Description
RES SMD 75K OHM 0.1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
0603 (1608 Metric)
Mounting Feature :
Surface Mount
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
75kOhm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.1%
2
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Datasheets
ERA-3APB753V
Panasonic ERA-3APB753V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 75kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C