ERA-3APB752V
Mfr.Part #
ERA-3APB752V
Description
RES SMD 7.5K OHM 0.1% 1/10W 0603
Resistance :
7.5kOhm
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Packing Method :
TR, PUNCHED, 7 INCH
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Packaging :
Cut Tape (CT)
Contact Plating :
Tin
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
1 (Unlimited)
Lead Free :
Lead Free
Case Code (Metric) :
Additional Feature :
STANDARD: IEC60115-8
Radiation Hardening :
No
12 Weeks
Mount :
Chip
Max Power Dissipation :
100mW
Height :
450μm
Series :
ERA-3A
Power Rating :
100mW
Depth :
800μm
REACH SVHC :
No SVHC
Voltage - Rated :
75V
Military Standard :
Not
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated DC :
75V
Datasheets
ERA-3APB752V
Panasonic ERA-3APB752V
FIXED RESISTOR ERA-3A Series, Thin Film, 7.5kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C