ERA-3APB623V
Mfr.Part #
ERA-3APB623V
Description
RES SMD 62K OHM 0.1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Construction :
RECTANGULAR
Packaging :
Cut Tape (CT)
Working Voltage :
75V
0603 (1608 Metric)
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Thin Film
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
±0.1%
yes
Mounting Feature :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packing Method :
TAPE, PUNCHED
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
62kOhm
Datasheets
ERA-3APB623V
Panasonic ERA-3APB623V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 62kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C