ERA-3APB621V
Mfr.Part #
ERA-3APB621V
Description
RES SMD 620 OHM 0.1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Construction :
Chip
Tolerance :
±0.1%
STANDARD: IEC60115-8
Case Code (Imperial) :
Depth :
800μm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Ratings :
AEC-Q200
Max Power Dissipation :
100mW
e3
Voltage - Rated DC :
75V
Height :
450μm
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Case Code (Metric) :
Packing Method :
TR, PUNCHED, 7 INCH
12 Weeks
Contact Plating :
Tin
Lead Free :
Lead Free
REACH SVHC :
No SVHC
Resistance :
620Ohm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
75V
Power Rating :
100mW
Mount :
Surface Mount
Datasheets
ERA-3APB621V
Panasonic ERA-3APB621V
FIXED RESISTOR ERA-3A Series, Thin Film, 620Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C