ERA-3APB432V
Mfr.Part #
ERA-3APB432V
Description
RES SMD 4.3K OHM 0.1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Mount :
Surface Mount
Lead Free :
Lead Free
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Voltage - Rated :
150V
Radiation Hardening :
No
Voltage - Rated DC :
75V
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Case Code (Metric) :
Construction :
Chip
Additional Feature :
STANDARD: IEC60115-8
yes
Depth :
800μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
4.3kOhm
Case Code (Imperial) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Series :
ERA-3A
Height :
450μm
Contact Plating :
Tin
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
REACH SVHC :
No SVHC
Power Rating :
100mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
100mW
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
ERA-3APB432V
Panasonic ERA-3APB432V
FIXED RESISTOR ERA-3A Series, Thin Film, 4.3kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C