ERA-3APB393V
Mfr.Part #
ERA-3APB393V
Description
RES SMD 39K OHM 0.1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Series :
ERA-3A
Published :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
75V
Pbfree Code :
yes
Mounting Feature :
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
STANDARD: IEC60115-8
Resistance :
39kohm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±0.1%