ERA-3APB362V
Mfr.Part #
ERA-3APB362V
Description
RES SMD 3.6K OHM 0.1% 1/10W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ERA-3A
Mounting Feature :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.1%
Packing Method :
TR, PUNCHED, 7 INCH
Resistance :
3.6kOhm