ERA-3APB333V
Mfr.Part #
ERA-3APB333V
Description
RES SMD 33K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
100mW
Contact Plating :
Tin
Case Code (Imperial) :
WRAPAROUND
Depth :
800μm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
33kOhm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
150V
Pbfree Code :
yes
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.1%
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Additional Feature :
STANDARD: IEC60115-8
Series :
ERA-3A
Voltage - Rated DC :
75V
Height :
450μm
Mount :
Surface Mount
Max Power Dissipation :
100mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C