ERA-3APB332V
Mfr.Part #
ERA-3APB332V
Description
RES SMD 3.3K OHM 0.1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Additional Feature :
STANDARD: IEC60115-8
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
3.3kOhm
0603 (1608 Metric)
Published :
12 Weeks
Mounting Feature :
Surface Mount
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Datasheets
ERA-3APB332V
Panasonic ERA-3APB332V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 3.3kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C