ERA-3APB303V
Mfr.Part #
ERA-3APB303V
Description
RES SMD 30K OHM 0.1% 1/10W 0603
2
Voltage - Rated :
75V
Chip
Lead Free :
Lead Free
12 Weeks
Contact Plating :
Tin
Resistance :
30kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height :
450μm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Depth :
800μm
Max Power Dissipation :
100mW
Case Code (Imperial) :
Pbfree Code :
yes
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated DC :
75V
Radiation Hardening :
No
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Military Standard :
Not
Power Rating :
100mW
REACH SVHC :
No SVHC
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W