ERA-3APB272V
Mfr.Part #
ERA-3APB272V
Description
RES SMD 2.7K OHM 0.1% 1/10W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Feature :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Working Voltage :
75V
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Resistance :
2.7kohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm