ERA-3APB133V
Mfr.Part #
ERA-3APB133V
Description
RES SMD 13K OHM 0.1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Packaging :
Cut Tape (CT)
Case Code (Imperial) :
Height :
450μm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Automotive AEC-Q200
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
75V
Contact Plating :
Tin
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
ERA-3A
Military Standard :
Not
Chip
Voltage - Rated DC :
75V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
REACH SVHC :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
13kOhm
JESD-609 Code :
e3
Lead Free :
Lead Free
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Depth :
800μm
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
100mW
Datasheets
ERA-3APB133V
Panasonic ERA-3APB133V
FIXED RESISTOR ERA-3A Series, Thin Film, 13kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C