ERA-3APB113V
Mfr.Part #
ERA-3APB113V
Description
RES SMD 11K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Packaging :
Cut Tape (CT)
Resistance :
11kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Construction :
Chip
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
yes
Working Voltage :
75V
Packing Method :
TR, PUNCHED, 7 INCH
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Mounting Feature :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
ERA-3APB113V
Panasonic ERA-3APB113V
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ERA-3A Series, Thin Film, 11kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C