ERA-3APB112V
Mfr.Part #
ERA-3APB112V
Description
RES SMD 1.1K OHM 0.1% 1/10W 0603
STANDARD: IEC60115-8
Voltage - Rated :
75V
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated DC :
75V
Thin Film
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±0.1%
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Contact Plating :
Tin
FIXED RESISTOR
Military Standard :
Not
Case Code (Metric) :
Mount :
Surface Mount
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Depth :
800μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
100mW
Cut Tape (CT)
Max Power Dissipation :
100mW
Factory Lead Time :
12 Weeks
REACH SVHC :
No SVHC
Pbfree Code :
yes
Termination :
SMD/SMT
Packing Method :
TR, PUNCHED, 7 INCH
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
1.1kOhm
Feature :
Automotive AEC-Q200
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-55°C~155°C