ERA-3AHD430V
Mfr.Part #
ERA-3AHD430V
Description
RES SMD 43 OHM 0.5% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Mount :
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Resistance :
43Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR, PUNCHED, 7 INCH
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Lead Free :
Lead Free
Height :
450μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Weight :
2.012816mg
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Construction :
Chip
Contact Plating :
Tin
Voltage - Rated :
75V
ROHS3 Compliant
Power Rating :
100mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
ERA-3AHD430V
Panasonic ERA-3AHD430V
FIXED RESISTOR ERA-3A Series, Thin Film, 43Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C