ERA-3AHD330V
Mfr.Part #
ERA-3AHD330V
Description
RES SMD 33 OHM 0.5% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
e3
Power Rating :
100mW
Ratings :
AEC-Q200
Lead Free :
Lead Free
Mount :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
STANDARD: IEC60115-8
Height :
450μm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
33Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Construction :
Chip
Weight :
2.012816mg
Composition :
Thin Film
Case Code (Metric) :
Packing Method :
TR, PUNCHED, 7 INCH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated :
150V
Tolerance :
±0.5%
Case Code (Imperial) :
Contact Plating :
Tin
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
ERA-3AHD330V
Panasonic ERA-3AHD330V
FIXED RESISTOR ERA-3A Series, Thin Film, 33Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C