ERA-3AHD27R4V
Mfr.Part #
ERA-3AHD27R4V
Description
RES SMD 27.4 OHM 0.5% 1/10W 0603
Resistance :
27.4Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
STANDARD: IEC60115-8
REACH SVHC :
No SVHC
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Radiation Hardening :
No
Feature :
Automotive AEC-Q200
Height :
558.8μm
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Construction :
Chip
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated DC :
75V
Max Power Dissipation :
100mW
Pbfree Code :
yes
Power Rating :
100mW
ERA-3A
Case Code (Imperial) :
Mount :
Surface Mount
Tolerance :
±0.5%
Lead Free :
Lead Free
Packing Method :
TR, PUNCHED, 7 INCH
Contact Plating :
Tin
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Voltage - Rated :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Published :
Datasheets
ERA-3AHD27R4V
Panasonic ERA-3AHD27R4V
FIXED RESISTOR ERA-3A Series, Thin Film, 27.4Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C