ERA-3AHD240V
Mfr.Part #
ERA-3AHD240V
Description
RES SMD 24 OHM 0.5% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
100mW
Voltage - Rated :
150V
Resistance :
24Ohm
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Automotive AEC-Q200
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
ERA-3AHD240V
Panasonic ERA-3AHD240V
FIXED RESISTOR ERA-3A Series, Thin Film, 24Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C