ERA-3AHD220V
Mfr.Part #
ERA-3AHD220V
Description
RES SMD 22 OHM 0.5% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height :
450μm
Tolerance :
±0.5%
Voltage - Rated :
150V
Power Rating :
100mW
ERA-3A
Weight :
2.012816mg
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
22Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
0603 (1608 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
ERA-3AHD220V
Panasonic ERA-3AHD220V
FIXED RESISTOR ERA-3A Series, Thin Film, 22Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C