ERA-3AHD200V
Mfr.Part #
ERA-3AHD200V
Description
RES SMD 20 OHM 0.5% 1/10W 0603
Stock
59
In Stock :
59
Voltage - Rated :
150V
Case Code (Imperial) :
0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power Rating :
100mW
Case Code (Metric) :
1608
Weight :
2.012816mg
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Thin Film
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%
Height :
450μm
Resistance :
20Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
ERA-3AHD200V
Panasonic ERA-3AHD200V
FIXED RESISTOR ERA-3A Series, Thin Film, 20Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C