ERA-3AHD18R2V
Mfr.Part #
ERA-3AHD18R2V
Description
RES SMD 18.2 OHM 0.5% 1/10W 0603
Height :
558.8μm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
18.2Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Voltage - Rated DC :
75V
Max Power Dissipation :
100mW
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
100mW
STANDARD: IEC60115-8
REACH SVHC :
Unknown
Voltage - Rated :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W