ERA-3AHD130V
Mfr.Part #
ERA-3AHD130V
Description
RES SMD 13 OHM 0.5% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.5%
Voltage - Rated :
75V
Resistance :
13Ohm
Height :
450μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
ERA-3AHD130V
Panasonic ERA-3AHD130V
FIXED RESISTOR ERA-3A Series, Thin Film, 13Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C