ERA-3AED912V
Mfr.Part #
ERA-3AED912V
Description
RES SMD 9.1K OHM 0.5% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
2
Case Code (Imperial) :
Additional Feature :
STANDARD: IEC60115-8
Case Code (Metric) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
150V
Mount :
Surface Mount
Resistance :
9.1kOhm
Military Standard :
Not
Ratings :
AEC-Q200
Contact Plating :
Tin
12 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Depth :
800μm
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W