ERA-3AED910V
Mfr.Part #
ERA-3AED910V
Description
RES SMD 91 OHM 0.5% 1/10W 0603
Voltage - Rated :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
91Ohm
Case Code (Metric) :
Datasheets
ERA-3AED910V
Panasonic ERA-3AED910V
FIXED RESISTOR ERA-3A Series, Thin Film, 91Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C