ERA-3AED8251V
Mfr.Part #
ERA-3AED8251V
Description
RES SMD 8.25KOHM 0.5% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
8.25kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated :
75V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
ERA-3AED8251V
FIXED RESISTOR ERA-3A Series, Thin Film, 8.25kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C