ERA-3AED823V
Mfr.Part #
ERA-3AED823V
Description
RES SMD 82K OHM 0.5% 1/10W 0603
Resistance :
82kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Voltage - Rated :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
ERA-3AED823V
Panasonic ERA-3AED823V
FIXED RESISTOR ERA-3A Series, Thin Film, 82kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C