ERA-3AED822V
Mfr.Part #
ERA-3AED822V
Description
RES SMD 8.2K OHM 0.5% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
8.2kOhm
Voltage - Rated :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
STANDARD: IEC60115-8
Military Standard :
Not
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tape and Reel (TR)
Depth :
800μm
Pbfree Code :
yes
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
ERA-3AED822V
Panasonic ERA-3AED822V
FIXED RESISTOR ERA-3A Series, Thin Film, 8.2kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C