ERA-3AED821V
Mfr.Part #
ERA-3AED821V
Description
RES SMD 820 OHM 0.5% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
REACH SVHC :
No SVHC
Series :
ERA-3A
Voltage - Rated DC :
75V
Height :
558.8μm
Resistance :
820ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Automotive AEC-Q200
Max Power Dissipation :
100mW
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
75V
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
ERA-3AED821V
Panasonic ERA-3AED821V
FIXED RESISTOR ERA-3A Series, Thin Film, 820Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C