ERA-3AED753V
Mfr.Part #
ERA-3AED753V
Description
RES 75 KOHMS 0.5% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
2
Weight :
2.012816mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
100mW
Termination :
SMD/SMT
Height :
450μm
Resistance :
75kOhm
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Chip
Depth :
800μm
Case Code (Metric) :
Military Standard :
Not
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
ERA-3AED753V
Panasonic ERA-3AED753V
FIXED RESISTOR ERA-3A Series, Thin Film, 75kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C