ERA-3AED752V
Mfr.Part #
ERA-3AED752V
Description
RES SMD 7.5K OHM 0.5% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height :
450μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
75V
Resistance :
7.5kOhm
Composition :
Thin Film
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
ERA-3AED752V
Panasonic ERA-3AED752V
FIXED RESISTOR ERA-3A Series, Thin Film, 7.5kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C