ERA-3AED751V
Mfr.Part #
ERA-3AED751V
Description
RES SMD 750 OHM 0.5% 1/10W 0603
ERA-3A
Weight :
2.012816mg
Resistance :
750Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Contact Plating :
Tin
Voltage - Rated :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Chip
Termination :
SMD/SMT
Mount :
FIXED RESISTOR
Power Rating :
100mW
Lead Free :
Lead Free
Case Code (Imperial) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Ratings :
AEC-Q200
Height :
450μm
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C