ERA-3AED750V
Mfr.Part #
ERA-3AED750V
Description
RES SMD 75 OHM 0.5% 1/10W 0603
Voltage - Rated :
150V
Resistance :
75Ohm
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Automotive AEC-Q200
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
ERA-3AED750V
Panasonic ERA-3AED750V
FIXED RESISTOR ERA-3A Series, Thin Film, 75Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C