ERA-3AED69R8V
Mfr.Part #
ERA-3AED69R8V
Description
RES SMD 69.8 OHM 0.5% 1/10W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Voltage - Rated DC :
75V
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
69.8Ohm
Voltage - Rated :
75V
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height :
558.8μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
REACH SVHC :
Unknown
Case Code (Imperial) :
Max Power Dissipation :
100mW
Datasheets
ERA-3AED69R8V
Panasonic ERA-3AED69R8V
FIXED RESISTOR ERA-3A Series, Thin Film, 69.8Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C