ERA-3AED683V
Mfr.Part #
ERA-3AED683V
Description
RES 68 KOHMS 0.5% 1/10W 0603
Height :
450μm
Power Rating :
100mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Voltage - Rated :
75V
Resistance :
68kOhm
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W