ERA-3AED682V
Mfr.Part #
ERA-3AED682V
Description
RES SMD 6.8K OHM 0.5% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
STANDARD: IEC60115-8
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height :
450μm
Voltage - Rated :
75V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±0.5%
e3
Military Standard :
Not
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Weight :
2.012816mg
Resistance :
6.8kOhm
Mount :
Surface Mount
Depth :
800μm
Datasheets
ERA-3AED682V
Panasonic ERA-3AED682V
FIXED RESISTOR ERA-3A Series, Thin Film, 6.8kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C