ERA-3AED681V
Mfr.Part #
ERA-3AED681V
Description
RES SMD 680 OHM 0.5% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power Rating :
100mW
Resistance :
680Ohm
Height :
450μm
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
ERA-3AED681V
Panasonic ERA-3AED681V
FIXED RESISTOR ERA-3A Series, Thin Film, 680Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C