ERA-3AED6810V
Mfr.Part #
ERA-3AED6810V
Description
RES SMD 681 OHM 0.5% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Weight :
2.012816mg
Power Rating :
100mW
Construction :
Chip
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.5%
Voltage - Rated :
75V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Packing Method :
TR, PUNCHED, 7 INCH
Resistance :
681Ohm
Height :
450μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Datasheets
ERA-3AED6810V
FIXED RESISTOR ERA-3A Series, Thin Film, 681Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C