ERA-3AED621V
Mfr.Part #
ERA-3AED621V
Description
RES SMD 620 OHM 0.5% 1/10W 0603
Surface Mount
Lead Free :
Lead Free
Resistance :
620Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
150V
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±0.5%
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
ERA-3AED621V
Panasonic ERA-3AED621V
FIXED RESISTOR ERA-3A Series, Thin Film, 620Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C