ERA-3AED620V
Mfr.Part #
ERA-3AED620V
Description
RES SMD 62 OHM 0.5% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
62Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
WRAPAROUND
Weight :
2.012816mg
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
100mW
FIXED RESISTOR
Height :
450μm
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Lead Free :
Lead Free
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
ERA-3AED620V
Panasonic ERA-3AED620V
FIXED RESISTOR ERA-3A Series, Thin Film, 62Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C